Sodowanie

Zachęcamy Państwa do skorzystania z profesjonalnej usługi sodowania. Sposób redukcji zabrudzeń znalazł zastosowanie w wielu branżach, przez co metoda ta jest jednym z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych zabiegów czyszczących. Dowodem tego jest fakt, iż sodowanie jest stosowane na szeroką skalę w przemyśle spożywczym, a dodatkowo nie wiąże się ze szkodliwym wpływem na środowisko naturalne. 

Zalety sodowania

Metoda czyszczenia określana bywa również jako:

– czyszczenie suchym lodem,

– czyszczenie strumieniowe suchym lodem,

– czyszczenie dwutlenkiem węgla,

– czyszczenie ekologicznie zrównoważone.

Sodowanie stanowi innowacyjny sposób czyszczenia powierzchni i podzespołów. Rekomendowane jest dla wielu przedsiębiorstw, gdyż metoda ta nie naraża na niebezpieczeństwo wywołania pożaru, bądź porażenia prądem. Dodatkowo jest ekologicznie odpowiedzialna, przez co nie wpływa niszcząco na środowisko naturalne. Sodowanie jest również zaaprobowane przez przemysł spożywczy, gdyż nie oddziałuje negatywnie na jakość żywności. Warto również wspomnieć o możliwości regulowania natężenia: strumień o odpowiednim natężeniu wyczyści zarówno pozostałości po pożarach z książek, jak i żużel z narzędzi. Przykład ten najlepiej ilustruje możliwości metody profesjonalnego sodowania. Poprzez dobór odpowiednich środków i wcześniejsze zabezpieczenie powierzchni, czyszczenie suchym lodem z pewnością odnajdzie zastosowanie nawet w przypadku silnie zabrudzonych elementów. 

Podczas sodowania cząsteczki są przyspieszane w strumieniu sprężonego powietrza, aby oddziaływać na daną powierzchnię. W opisywanej metodzie stosuje się drobinki suchego lodu, który przyspieszony jest do prędkości naddźwiękowej. Zetknięcie strumienia z danym elementem skutkuje mikroskopijnymi eksplozjami, które usuwają zanieczyszczenia z podłoża. Dzięki niewystępowaniu substancji ściernych w sprężonym powietrzu, powierzchnia poddawana zabiegowi nie ulega zniszczeniu, bądź perforacji, co pozwala na zachowanie niezmienionej struktury bez widocznych zanieczyszczeń. 

Sodowanie Łódź – docelowe branże 

Czyszczenie suchym lodem ma zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu oraz branżach komercyjnych. Sodowanie poleca się przede wszystkim w przemyśle gumowym, spożywczym, chemicznym, lakierniczym, drzewnym, aluminiowym, samochodowym oraz medycznym. Warto również zaznaczyć, że opisany sposób oczyszczania jest niebywale skuteczny w czynnościach związanych z renowacją i restauracją zabytków. Mycie suchym lodem pozwala na doczyszczenie zabrudzeń powstałych na historycznych budowlach, przez co w znacznym stopniu ułatwia prace mające na celu odbudowanie obiektów przy jednoczesnym niezmienianiu ich struktury i zachowaniu oryginalnych materiałów. 

Specjalistyczny sprzęt i najwyższej jakości surowce – sodowanie Łódź

Oferujemy wyłącznie usługi najwyższej jakości. Każde zlecenie traktowane jest przez nas indywidualnie, aby odpowiednio zadbać o przygotowanie obiektu do czyszczenia, aż przez kompleksowe przeprowadzenie zadania. Sodowanie to metoda uniwersalna, która nie jest inwazyjna. Dzięki temu w prosty i szybki sposób można pozbyć się zabrudzeń, które często wydają się nieodwracalne. Ponadto, za pomocą metody wykorzystującej suchy lód, można w łatwy sposób zmniejszyć koszty prowadzonego biznesu. Dotyczy to szczególnie branży samochodowej. Cząsteczki sody są jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się zabrudzeń i resztek lakieru z karoserii. Strumień aplikowany pod dużym ciśnieniem nie powoduje odpryskiwania cząsteczek (co ma miejsce podczas piaskowania), sprawia to, że metoda jest bezpieczna i mniej inwazyjna dla innych podzespołów. 

Sodowanie zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Warto rozważyć tę metodę usuwania zabrudzeń, jeżeli mamy styczność z uporczywymi zanieczyszczeniami, ale również gdy zależy nam, aby stosowanie czyściwa nie wpłynęło negatywnie na sąsiadujące części maszyny. Czyszczenie suchym lodem rekomendowane jest w wielu branżach, również podczas renowacji i restauracji obiektów historycznych.