Mycie i czyszczenie

Mycie i czyszczenie kostki brukowej

mycie i czyszczenie kostki, elewacji i dachów

Kostka brukowa zyskała w ostatnich latach na popularności i coraz częściej można spotkać ją przed budynkami. To proste, a zarazem efektywne rozwiązanie na wykończenie terenu wokół nieruchomości. Niestety, bez względu na rodzaj użytej kostki brukowej, narażona jest ona na zabrudzenia oraz działanie warunków atmosferycznych. Zaleca się mycie kostki brukowej w sytuacji, gdy znajdują się na niej tłuste plamy, porosła mchem, widoczne są pozostałości po pracach budowlanych lub kostka wymaga odnowienia.

Nasza firma z miasta Łódź oferuje usługę czyszczenia kostki brukowej, która jest procesem wieloetapowym. W przypadku niewielkich zabrudzeń wystarczające jest zastosowanie wyłącznie myjki wysokociśnieniowej. Jeśli jednak kostka wymaga kompleksowego działania, niezbędne będzie wykorzystanie systemu urządzeń, które poradzi sobie ze skomplikowanymi zanieczyszczeniami. Usługi wykonujemy przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu. Kostkę czyścimy przede wszystkim z zastosowaniem metody wodno-strumieniowej, która pozwala na czyszczenie pod wysokim ciśnieniem.

Czyszczenie elewacji

wyczyszczona elewacja i kostka brukowa

Większość zanieczyszczeń na fasadach budynków stanowią porosty, naloty z grzybów i mchów, które niestety wnikają w strukturę tynku. Z trudnymi zabrudzeniami nie poradzimy sobie sami, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się myciem elewacji, aby pozbyć się nieestetycznego problemu. Malowanie elewacji budynku na nowo jest ostatecznością.

Firma SAW-BUD z Łodzi specjalizuje się w fachowym usuwaniu nalotów i innych zabrudzeń z powierzchni elewacji. Mycie elewacji za pomocą wysokiego ciśnienia, bez używania preparatów chemicznych jest wystarczające w większości przypadków. Jednak, jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo trudnymi zabrudzeniami, niezbędne okazuje się zastosowanie specjalistycznej szwedzkiej chemii, która jest bezpieczna dla czyszczonych powierzchni oraz dla roślinności. Posiadamy własny wysięgnik, dzięki któremu mamy możliwość czyszczenia elewacji nawet w trudno dostępnych miejscach.

Mycie i czyszczenie dachów

mycie dachu i fotowoltaiki

Mycie dachów i paneli PV jest czynnością okresową, która opiera się przede wszystkim na usunięciu samą wodą prostych zabrudzeń z powierzchni dachówek. Dach zostaje nasączony środkiem czyszczącym, a następnie wykonywane jest mycie i płukanie. Dzięki temu można pozbyć się liści, igliwia, nalotu grzybów i glonów, a także zmyć kurz oraz piasek. Zgodnie z zaleceniami producentów mycie dachów powinno odbywać się raz na 5 lat. Jeśli jednak dach jest mocno zabrudzony, a zanieczyszczenia wniknęły w strukturę dachówki lub gontu, niezbędne okazuje się specjalistyczne czyszczenie dachu.

Zajmujemy się profesjonalnym myciem dachów na obiektach prywatnych, firmowych oraz budynkach użyteczności publicznej, niezależnie od rodzaju powierzchni. Do czyszczenia stosowane są przez nas różne metody, przy użyciu podnośnika koszowego. Warto podkreślić, że dodatkowo zajmujemy się czyszczeniem paneli fotowoltaicznych, które coraz częściej są spotykane na dachach budynków. Do ich mycia stosujemy wodę demineralizowaną oraz specjalistyczny sprzęt.

Czyszczenie tarasów

Zanieczyszczony taras skutecznie obniża estetykę każdej nieruchomości. Największym zagrożeniem dla tarasów, zarówno tych drewnianych, jak i kompozytowych, jest okres zimowy. Ciągłe zmiany temperatur, opady deszczu i śniegu oraz wzrost wilgoci sprawia, że taras zaczyna szarzeć i ulega uszkodzeniu. Czyszczenie oraz pielęgnacja tarasu powinna być wykonywana minimum raz do roku. Mycie tarasu na własną rękę jest bardzo czasochłonne, a ogólnodostępne na rynku środki zbyt słabe, aby usunąć głębokie zabrudzenia.

Firma SAW-BUD z Łodzi posiada sprzęt, wiedzę oraz doświadczenie, które są niezbędne do czyszczenia tarasów. Stosujemy wypróbowane preparaty chemiczne, aby pozbyć się nawet najbardziej skomplikowanych zabrudzeń. Usługę mycia tarasów wykonujemy zarówno w domach prywatnych, jak i w lokalach komercyjnych.

Ceny

Nasza firma wycenia każdą usługę indywidualnie, po zapoznaniu się z miejscem, które ma zostać przedmiotem zlecenia. Cena uzależniona jest od metrażu i poziomu zabrudzeń na czyszczonej powierzchni oraz łatwości dostępu do niej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

  • Czyszczenie kostki i tarasów od 8zł netto/m2
  • Mycie elewacji od 12zł netto/m2
  • Mycie dachów od 12zł netto/m2
  • Dodatkowa chemia 5zł netto/m2