Piaskowanie

W chwili obecnej piaskowanie powierzchni jest jedną z najwyższej jakości metod czyszczenia. Za pomocą oferowanej w Łodzi usłudze piaskowania można uzyskać oczyszczenie powierzchnie z korozji, bitumu, oleju opałowego, różnych warstw nagaru, zgorzeliny, tynku, różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym warstw farby i lakieru. Wykorzystując piaskowanie udaje się oczyścić nie tylko tak trwałe powierzchnie jak beton, metal i kamień, ale nawet delikatne jak szkło. Metoda oczyszczania z wykorzystaniem sprężonego powietrza, powoduje, że zanieczyszczenia są dosłownie wybijany z powierzchni.

Zalety usługi piaskowania świadczonej w Łodzi

Jednymi z głównych zalet tej metody są:

 • Szybkie i skuteczne czyszczenia powierzchni.
 • Długie utrzymywanie się efektu czyszczenia, dzięki czemu piaskowane powierzchnie ulegają zabrudzeniu dużo wolniej niż w przypadku korzystania z innych metod.
 • Uzyskanie efektu postarzenia nowej cegły, zmianę formy czyszczonej powierzchni, zupełne usunięcie starych farb a także śladów korozji.
 • Piaskowanie delikatnie czyści także metal, dzięki wyjątkowemu przyleganie strumienia powietrza do powierzchni, co zapobiega jej pękaniu.

Jakie zadania spełnia piaskowanie powierzchni?

Piaskowanie to wysokiej, jakości czyszczenie powierzchni ze starych powłok malarskich i lakierniczych, resztek tynku, brudu i innych rodzajów zanieczyszczeń. Jest również jednym z głównych etapów przygotowania powierzchni przed nałożeniem powłok antykorozyjnych lub dekoracyjnych. Oferowana usługa piaskowania w Łodzi powoduje, że żywotność powłok nakładanych na piaskowaną powierzchnię zwiększa się wielokrotnie. Piaskowanie nie ogranicza się do przygotowania powierzchni pod powłoki ochronne lub prostego czyszczenia powierzchni. Służy również do podkreślenia dekoracyjnych właściwości powierzchni, a mianowicie do podkreślenia reliefu, struktury i faktury różnych materiałów, takich jak cegła czy materiały okładzinowe.

Podczas piaskowania cząstki ścierne z piaskarki są przyspieszane za pomocą energii sprężonego powietrza. System piaskowania składa się z trzech głównych elementów: kompresora, piaskarki i ścierniwa. Przy czyszczeniu wykonywanym przez firmę w Łodzi pożądany efekt uzyskuje się regulując ciśnienie sprężonego powietrza działające na ścierniwo. Osiągnięcie skutecznego piaskowania wymaga profesjonalnych umiejętności, wysokiej klasy sprzętu oraz kontroli jakości.

Piaskowanie betonu i kamienia naturalnego w Łodzi

Beton i kamień naturalny mają porowatą strukturę. To dzięki niej brud, sadza czy stara farba, która dostała się na materiał, są z trudem usuwane z elementów betonowych i kamiennych. Cząsteczki substancji wnikają przez pory do górnej warstwy, z której są niezwykle trudne do usunięcia. Piaskowanie betonu i kamienia pozwala na szybkie, wysokiej jakości i niedrogie oczyszczenie z wielu rodzajów zanieczyszczeń.

Usługa piaskowanie powierzchni betonu w Łodzi służy do:

 • Usuwanie starej farby z betonu
 • Przygotowanie betonu do malowania
 • Przygotowanie powierzchni betonowych do tynkowania
 • Przygotowanie podłoża pod posadzkę samopoziomującą
 • Przygotowanie betonu do hydroizolacji
 • Czyszczenie powierzchni betonowych po pożarze
 • Czyszczenie powierzchni betonu z wykwitów, pleśni, graffiti itp.

Piaskowanie betonu nie wymaga użycia wody, dzięki czemu powierzchnia betonu po oczyszczeniu nie wymaga dodatkowego czasu schnięcia, a zbrojenie metalowe nie jest narażone na dodatkowe ryzyko korozji. Ponadto powierzchnie metalowe po piaskowaniu betonu ze zbrojeniem są już przygotowane do aplikacji środków antykorozyjnych.

Po wypiaskowaniu kamienia powierzchnia będzie matowa. Dlatego nie zawsze piaskowanie kamienia powinno być stosowane w przypadku polerowanych płyt kamiennych lub elementów dekoracyjnych. Z drugiej strony po oczyszczeniu kamienia naturalnego mur lub wykończenie podkreślające fakturę wygląda świetnie: kolor staje się bogatszy, z porów usuwany jest brud, a tekstura jest przyjemna w dotyku.

Technologia piaskowania betonu i kamienia

Wykonywane w Łodzi piaskowanie powierzchni betonowych lub kamiennych odbywa się za pomocą mobilnych cząstek. Strumień ścierniwa pod wysokim ciśnieniem uderza w obrabianą powierzchnię i zrzuca zanieczyszczenia, które są natychmiast wydmuchiwane z obszaru obróbki. W zależności od wykonywanego zadania specjaliści wybierają odpowiedni materiał ścierny i zastosują wymagany nacisk. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie pożądanego efektu w krótkim czasie bez zepsucia głównego materiału.

Piaskowanie nie tylko oczyszcza, ale także tworzy pożądaną mikroreliefkę. Po wypiaskowaniu powierzchni betonu i kamienia naturalnego przyczepność podłoża do powłoki wzrasta, a zastosowane masy ochronne lub dekoracyjne (farba, hydrofobowość) utrzymują się znacznie dłużej. Piaskowanie powierzchni betonu pozwala na efektywną obróbkę nie tylko powierzchni płaskich, ale także wytłaczanych i trudno dostępnych miejsc.